Jak získat doménu .tk zcela zdarma

Last Updated: 5. 11. 2021Categories: Online marketing

Doménu zdarma získáte většinou k zakoupenému webhostingu, virtuálnímu serveru nebo jakékoliv podobné službě u svého webového poskytovatele. Jenže doména získaná touto formou není úplně zdarma, protože jí dostanete k nějakému produktu.

U domén .tk toto neplatí, protože tu lze opravdu získat / zaregistrovat zdarma. V čem je tedy háček, protože nikdo nic nenabízí jen tak zadarmo? Vzhledem k tomu, že doménu získáte zdarma, musíte dodržovat určitá pravidla stanovená jejím poskytovatelem:

  1. Jste omezeni obsahem, který můžete na web umístit. Nesmí zde být stránka s hazardem, pornografií apod. Více naleznete ve smluvních podmínkách provozovatele.
  2. Doména musí odkazovat na již vytvořenou a hotovou stránku (nesmí být zaheslovaná nebo nesmí být požadováno přihlášení pro vstup na web). Nelze tedy nejprve doménu zaregistrovat a zobrazovat maintenance mod (ve výstavbě) než bude web hotový.
  3. Je vyžadována minimální navštěvnost (traffic), tzn. web nesmí být „mrtvý“. Ten kdo ale web provozuje nepočítá s tím, že mu na něj nebude nikdo chodit, takže bych tento bod zbytečně neřešil.

Pokud hledáte doménu zdarma, na které chcete prezentovat projekt, firmu, nebo nějakou službu, je doména .tk tou správnou volbou. Při registraci si vybíráte na jak dlouho budete doménu chtít, tzn. od 3 do 12 měsíců. Obnovu domény po uplynutí vámi vybrané doby musíte provést ručně (prodlužování není automatické) do 15 dní po expiraci, jinak o ni přijdete. K doméně můžete napojit například službu profi email od Seznamu, která je zdarma a mít tak vlastní plnohodnotný email.

Jedním z příkladů využití je například moje osobní webová vizitka, která je hostovaná na této doméně: https://tomaskremel.tk

Proces registrace domény .tk

1 Na webu https://www.dot.tk napíšete vámi vybranou doménu do rámečku a kliknete na „Check Availability“

2 Pokud je doména volná, zobrazí se vám u ní možnost „Get it now“. Po kliknutí na toto tlačítko se vámi vybraná doména označí a vy poté kliknete na tlačítko „Checkout“.

3 Zde si vyberete, zda budete chtít upravovat DNS záznamy u tohoto poskytovatele, nebo u svého poskytovatele, kde máte již založený webhosting nebo jej teprve budete zakládat. Další možnost je doménu přesměrovat, tedy například doménu tomaskremel.tk přesmětovat na tomaskremel.cz.

4 Dále je nutné vybrat dobu platnosti. Defaultně jsou zde vybrány 3 měsíce, ale dá se bez problému vybrat 12 měsíců.

5 V dalším kroku vidíte shrnutí vaší objednávky. Pokud registrujete doménu .tk poprvé, budete si muset vytvořit nový účet. Ten vytvoříte vyplněním vašeho emailu vlevo dole a potvrdíte kliknutím na tlačítko „Verify my Email Address“.

6 Na email vám přijde potvrzovací email s odkazem. Na ten klikněte a budete přesměrováni na formulář, kde vyplníte všechny potřebné údaje. Potvrdíte kliknutím na tlačítko „Complete Order“.

7 Úspěšné založení domény můžete zkontrolovat v klientské sekci. Do té se dostanete dvěma způsoby a to ihned po objednávce se vám zobrazí stránka „Order Confirmation“ kde kliknete na tlačítko „Click here to go to your Client Area“ nebo na stránce my.freenom.com. Po přihlášení, kliknete nahoře v menu na „Services“ a vyberete položku „My domains“.

8 Zde vidíte seznam vašich domén s datem expirace a možností změnit přesměrování domény nebo změnu vašich DNS serverů.

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

Komentáře

Mohlo by vás zajímat:

Google Search Console

Služba od společnosti Google, která vám umožní získat informace o hledání vašeho webu ve vyhledávači Google. Pro napojení vašeho webu ...

Přejít nahoru