Výběr kvalitního webhostingu

Last Updated: 30. 1. 2021Categories: IT

Výběr webhostingu, tedy prostoru, kam lze umístit svoje webové stránky můžeme shrnout do několika podbodů, kterými se můžete řídit při jeho výběru. Níže uvedené podbody jsou vypracovány dle mých zkušeností s webovými poskytovateli.

1) Velikost prostoru, který je k dispozici pro uložení webové stránky

U tohoto bodu postačí velikost prostoru do 500 MB. Pokud chcete zálohovat web na externí úložiště, využijte služeb FTP nebo Cloudu.

2) Typ webových stránek, které se budou nahrávat na webový prostor

Jsou tu dvě možnosti, jak lze dělit webové prezentace a to na statické, kdy se jedná o jednodušší web, ve větším případě bez administrace a na dynamický web, kde se obsah webu upravuje přes webové rozhraní a celkově se o web stará pohodlněji a nejsou zde vyžadovány technické znalosti v oboru programování či tvorba webu.

3) Od bodu dva u výběru typu webové prezentace a od počtu lidí, kteří budou navštěvovat Vaší webovou prezentaci lze odvíjet i potřebný výkon a tedy i hostingový balíček, který společnost nabízí.

Ve většině případů postačí ten nejjednodušší a nejlevnější balíček, který v mnoha ohledech splňuje Vaše požadavky a není tedy nutností investovat peníze do balíčku dražších. Dražší balíčky je nicméně lepší prostudovat, zda se k ním nepojí nějaká služba, například lepší zálohování webu, větší výkon apod.

4) Web lze kdykoliv přemístit a přesunout jinam.

Nejste nijak vázáni k vybranému webhostingovému poskytovateli. Změna poskytovatele je po čase náročná a někdy i zbytečně drahá.

Kvalitní webhosting poskytuje například tato společnost: https://wedos.cz Webhosting mají za 40 Kč (měsíčně) a domény s koncovkou .CZ za 179 Kč (ročně).

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

Komentáře

Přejít nahoru