Jak zřídit e-mail k doméně

Last Updated: 5. 11. 2021Categories: Online marketing

Pokud máte zaregistrovanou vlastní doménu a chcete zde zřídit e-mail typu „jmeno@vasedomena.cz“, tak to lze několika níže popsanými způsoby:

1. Způsob: Vezmu to rovnou od podlahy

Zřídíte si k doméně webhosting, který obsahuje u drtivé většinu poskytovatelů i email hosting. Získáte prostor pro váš web kam můžete například nahrát webovou vizitku a prostor pro emaily. Většinou u vašeho hostingového poskytovatele není limitovaný počet emailových schránek, které můžete vytvořit, ale narazíte zde na velikostní limit jednotlivé schránky, případně velikostní limit všech emailů v rámci této domény. Tento způsob je určitě nejjednodušší a můžete kdykoliv v budoucnu na pár kliků bez problému zprovoznit na vašem hostingu redakční systém WordPress nebo eshopovou platfromu Prestashop. Cenově se tento způsob pohybuje od 39 Kč za měsíc za hosting a 176 Kč za roční poplatek domény. Suma sumárum vás vyjde toto řešení do 1000 Kč za rok.

Výhody

  • Máte vše u jednoho poskytovatele a to jak web, tak emaily.
  • Nemusíte řešit úpravu DNS záznamů.

Nevýhody

  • Cena – není zdarma.

2. Způsob: Ušetřím a později se rozhodnu

U hostingového poskytovatele kde máte zaregistrovanou doménu (Wedos, Active 24, Forpsi) necháte doménu zaparkovanou. K zaparkované doméně získáte při registraci vedení DNS zdarma (Jedná se o nastavení na jaký server se má směrovat web a emaily). Díky této službě si můžete vybrat jaké emailové řešení budete využívat. Můžete ji napojit na outlook nebo na profil email od Seznamu, což je služba, která vám umožní využívat email na vaší doméně zcela zdarma.

Výhody

  • Zcela ZDARMA.
  • Nemusíte zřizovat hosting, který je vám v tuto chvíli k ničemu, když nepotřebujete vlastní web.
  • Na pár kliků si můžete aktivovat hosting až v momentě, kdy jej budete potřebovat.
  • Můžete kdykoliv začít využívat službu Webnode nebo Wix.

Nevýhody

  • Pro úspěšné fungovaní je nutné upravit DNS záznamy.
  • Řešíte zvlášť správu domény a správu emailů. Pokud něco přestane fungovat, bude těžší komunikace, protože musíte komunikovat s dvěma stranami.

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

Komentáře

Mohlo by vás zajímat:

Google Search Console

Služba od společnosti Google, která vám umožní získat informace o hledání vašeho webu ve vyhledávači Google. Pro napojení vašeho webu ...

Přejít nahoru