Revolut – Když cestovat, tak jedině s ní

Last Updated: 13. 2. 2021Categories: Aplikace, Fintech

Revolut karta funguje jako předplacená debetní karta, která vám umožňuje směnit peníze v rámci různých měn s minimálními poplatky. Lze vybírat v jakékoliv vámi zvolené měně a to taktéž bez poplatů. Revolut má k dispozici tři verze a to Free, Premium a Metal.

Platební kartu není nutné objednávat po registraci. Na začátku se stačí zaregistrovat a poté Revolut vyzkoušet. Pokud se vám Revolut natolik zalíbí, můžete si fyzickou kartu objednat. Objednání karty je bohužel zpoplatněno 10 libry. Pokud využijete tento odkaz nemusíte za objednání karty zaplatit nic.

Středový kurz, virtuální karta a další vymoženosti

Revolut umožňuje směnit jakoukoliv měnu za pomocí nejnížšího možného kurzu, jaký je dostupný na trhu. Podívejte se na kurz svojí banky a poté na kurz Revolutu. Pak pochopíte proč je Revolut tak oblíbený. Pokud hodně cestujete nebo platíte v eurech, které se přepočítají na koruny, banka se neskutečně namlsá. Revolut je z tohoto pohledu mnohem dál, protože vydělává na měsíčním poplatku ve variantě Premium a Metal, nikoliv na poplatích z převodu. Dále mužete mít učty pro každou dostupnou měnu zdarma bez poplatků a převádění penež je okamžité a opět za ten nejlepší kurz.

Výběry z bankomatů jsou v ČR a ve EU zdarma. Výběr probíhá způsobem, kdy je nejdřív vybrán účet dané měny, tzn. například Euro a pokud na tomto účtu není dostatek prostředků využijou se prostředky z ostatních účtů.

Virtuální karta

Pokud nakupujete na eshopu nebo platíte přes termínál, který se vám nezdá úplně bezpečný a nechcete přijít o peníze, můžete využít jednorázovou platební kartu. Nemusíte ani chodit do banky, protože založení jednorázové nebo virtuální karty lze založit z pohodlí domova do cca 5 minut. Jak to tedy funguje?

Obecně klasické banky nemají ve svém portfoliu virtuální či jednorázové karty a proto je zde prostor pro menší firmy nebo startupy jako je například Revolut, které tyto možnosti nabízejí. Většina jí zná spíše jako doplněk k vaší stávající bance, protože karta od této společnosti umožňuje zdarma výběry u většiny bankomatů v ČR a zahraničí. Takže neplatíte žádné poplatky za výběr

Nyní k jednorázové virtuální platební kartě. Pokud již máte platební kartu od Revolutu, můžete si ji zřídit v sekci Karty > Přidat kartu > Virtuální. Karta je ihned aktivní a použitelná. Platba přes tuto kartu sice není anonymní, protože při registraci poskytujete svoje osobní údaje, ale nikdy se vám nestane, že by prodejce kartu zneužil, protože ta je již po zaplacení smazaná.

Kryptoměny (Bitcoin, Litecoin, Ethereum)

Další skvělou funkcí je nakupovaní kryptoměn. Můžete zde nakoupit Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitocin cash (BCH). Nakupování kryptoměn je z prostředí aplikace mnohem jednodušší než přes jiné weby. Je to především bezpečné, což je nejdůležitější.

Karta se nabíjí přes jinou kreditní či debetní kartu, nebo přes bankovní převod. Pokud máte vícero karet a chcete nosit u sebe jenom jednu, doporučuji tento článek Více o kartě CURVE.

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

Komentáře

Přejít nahoru