Recenze vymazlené karty Revolut 💳

Last Updated: 9. 7. 2021Categories: Aplikace, Fintech

Revolut funguje jako předplacená debetní karta, která vám umožňuje směnit peníze v rámci různých měn s minimálními poplatky. Lze vybírat v jakékoliv vámi zvolené měně a to taktéž bez poplatků.

Fyzickou platební kartu není nutné objednávat ihned po registraci. Stačí se  zaregistrovat, projít verifikací (KYC) a poté můžete vyzkoušet všechny služby, které vás zajímají. Pokud se vám Revolut natolik zalíbí, můžete si objednat i fyzickou kartu. Objednání fyzické karty je bohužel zpoplatněno. Pokud využijete tento odkaz nemusíte za objednání karty zaplatit nic a ještě navíc dostane bonus za nabití karty.

Karta se nabíjí přes jinou kreditní či debetní kartu, nebo bankovním převodem. Pokud máte vícero karet a chcete nosit u sebe jenom jednu, doporučuji tento článek o kartě CURVE.

🏦 Lepší kurz než ve vaší bance

Revolut umožňuje směnit jakoukoliv měnu za pomocí nejnižšího možného kurzu, jaký je dostupný na trhu. Podívejte se na kurz svojí banky a poté na kurz Revolutu. Pak pochopíte proč je Revolut tak oblíbený. Pokud hodně cestujete nebo platíte v eurech nebo v dolarech, například na Aliexpressu nebo podobných čínských eshopech, ušetříte při vyšších částky opravdu hodně.

Revolut je z tohoto pohledu mnohem dál, protože vydělává na měsíčním poplatku ve variantě Premium a Metal, nikoliv na poplatcích z převodu nebo ze směny. Všechny účty po všechny dostupné měny jsou vedené zdarma a můžete mezi nimi libovolně převádět svoje finance.

Dostupné měny: CZK, USD, EUR a GBP, umožňuje také AED, AUD, BGD, CAD, CHF, DKK, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, ZAR a další.

🏧 Výběry z bankomatů

Výběry z většiny bankomatů jsou v ČR a ve EU zdarma. Při výběru nemusíte mít celou částku v dané měně na účtu. Revolutka postupuje chronologicky, tedy nejdříve bere měnu, kterou vybíráte z bankomatu a pokud jí není dostatek zkonvertuje zbytek z jiné, například z českých korun.

💳 Virtuální a jednorázové karty

Pokud nakupujete na eshopu nebo platíte přes terminál, který se vám nezdá úplně bezpečný a nechcete přijít o peníze, můžete využít jednorázovou platební kartu. Založení jednorázové nebo virtuální karty lze založit z pohodlí domova do cca pář minut. Jak to tedy funguje?

Jednorázové virtuální platební kartu lze zřídit v sekci Karty > Přidat kartu > Virtuální karta. Karta je ihned aktivní a použitelná. Platba přes tuto kartu sice není anonymní, protože při registraci poskytujete svoje osobní údaje, ale nikdy se vám nestane, že by prodejce kartu znovu zneužil, protože se ihned po úspěšné transakci smaže.

Klasické banky nemají ve svém portfoliu virtuální či jednorázové karty a proto je zde prostor pro menší firmy nebo startupy jako je například Revolut, které tyto možnosti nabízejí. Většina jí zná a používá spíše jako doplněk k vaší stávající bance.

 

💲 Nákup kryptoměn (Bitcoin, Litecoin, Ethereum)

Další skvělou funkcí je nakupovaní kryptoměn. Můžete zde nakoupit Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Stellar (XLM). Nakupování kryptoměn je z prostředí aplikace mnohem jednodušší než přes jiné weby. Je to především bezpečné, což je nejdůležitější.

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

Komentáře

Mohlo by vás zajímat:

Recenze NordVPN

VPN poskytovatelů je na internetu neskutečné množství a je důležité si vybrat toho nejbezpečnějšího což mnohdy znamená, že je ...

Přejít nahoru