Recenze trading botů (krypto botů) burzy Pionex 🤖

Last Updated: 11. 2. 2022Categories: Kryptoměny

Krypto boti burzy Pionex

Na trhu je velké množství krypto botů (trading botů) jako je například známý Cryptohopper, Bitsgap, TradeSanta nebo 3Commas, které fungují na trochu jiném principu než Pionex. Mají měsíční předplatné a připojují se přes API přímo na burzu, tzn. všechny nákupy a prodeje se odehrávají přímo na burze pod vaším účtem.

Jiná než ostatní…

Pionex jde trochu jiným směrem a zaměřuje se spíše na nováčky nebo na investory, kteří si chtějí krypto boty vyzkoušet a to ideálně bez žádných vstupních nákladů. Zásadní rozdíl oproti ostatním burzám je ten, že obchodování probíhá přímo na této platformě a ke svému fungování nepotřebuje API, což ale znamená, že kryptoměnu ať už se jedná o coin nebo token musíte zaslat na tuto burzu.

Tímto se ale připravujete o její vlastnictví, protože kryptoměny na Pionexu, respektive privátní klíče vlastní majitelé této platformy. Je zde tedy stejné riziko jako na jakékoliv jiné burze (Binance, Coinbase), že o své kryptoměny můžete přijít. Je to sice velice nepravděpodobné, že toto nastane, ale musím to zde zmínit.

Abych napravil důvěru v tuto burzu, tak Pionex má jako jedna z mála licenci MSB (Money Services Business), kterou opravdu není lehké získat, dále se pohybuje na trhu od roku 2019 a je aktivní na sociálních sítích, převážně na telegramu, kam rozhodně doporučuji se podívat / přidat, protože dost často sem tradeři uveřejňují nastavení svých trade botů a jejich následné profity.

Přehled trading botů (krypto botů)

Prozatím je na Pionexu těchto 16 botů / nástrojů:

Název bota / nástrojePoznámka
Grid Bot
Rebalancing botDual-coin nebo Multi-coin (umožňuje vytvářet vlastní indexy)
BTC Moon / ETH MoonKlasický Grid bot s 500ti gridy. Cenová hladina u BTC je aktuálně nastavená od 35k do 100k a u ETH je nastavená od 1k do 10k.
Infinity Grid Bot
Leveraged Grid Bot
Margin Grid Bot
Reverse Grid Bot
Leveraged Reverse Grid Bot
Smart Trade
Trailing Sell
Trailing Buy
DCAStandardní metoda pro pravidelný nákup kryptoměn
TWAPSlouží pro postupný nákup nebo prodej v časovém intervalu 10s, 30s, 1m nebo 5m.
Stop limit

AI Strategy 🤖

Pokud chcete do trading botů skočit rovnou po hlavě a nechcete pročítat znalostní bázi (což nedoporučuji), Pionex nabízí možnost AI Strategy, kdy se veškeré parametry nastaví podle „umělé inteligence“, která na bázi historických dat a predikce upravuje parametry. AI strategy je možné překlopit do manuálního nastavení parametrů, takže můžete využít jenom nějakou část a zbytek si donastavíte sami.

Grid bot 📈

Jedním z nejpoužívanějších trading botů je Grid Bot. Jeho fungování a nastavení je vcelku jednoduché. Pokud to řeknu hodně zjednodušeně, tak rozsah ceny, který si nastavíte podle Upper a Lower limitu rozdělíte pomocí předem daného počtu gridů (nákupních a prodejních čar) a robot vám podle výkyvu cenu nakupuje, když  jde cena dolu nebo naopak prodává, když jde cena nahoru.

Pokud nepoužíváte AI Strategy, tak si s nastavením robota musíte trochu pohrát, protože parametry mají vliv na minimální výši kapitálu, který je nutný pro spuštění robota.

Při spuštění budete dost často v mínusu, než se robot pustí do obchodování. Proto ho nechte chvílí běžet. Co je ale nejdůležitější, tak i když je Grid bot ve ztrátě, tak pořád generuje zisk, protože neustále prodává a nakupuje, i když cena klesá. I behěm pádu může nastat chvilková korekce a tu právě bot využívá k prodeji. Grid bota doporučuji nejdříve vyzkoušet na něčem stabilnějším (shitcoiny testujte až potom) jako je BTC, ETH nebo ADA.

Základní parametry

ParametrPoznámka
Lower priceSpodní hranice ceny
Upper priceHorní hranice ceny
Grids (2-200)Počet gridů
Total investmentCelkové množství financí které dáte Grid botovi. Nejde později upravit, musíte úplně zastavit bota a poté jej znovu spustit pokud chcete navýšit jeho budget.

Pokročilé parametry (volitelné, nejsou nutné k běhu Grid bota)

ParametrPoznámka
Trigger priceNa jaké ceně se mát bot spustit.
Stop loss price
Close bot atNa jaké ceně se má bot zastavit.
Slipage control (1%,5%, No)
Grid mode (Geometric, Arithmetic)Aritmetický režim znamená, že cenový rozdíl mezi gridy je stejný (tzn. 1,2,3,4). Geometrický režim znamená, že změna ceny mezi gridy je v procentech stejná (tzn. 1,2,4,8). Aritmetický režim je užitečnější v bull marketu, zatímco geometrický režim je užitečnější v bear marketu.
Investment (Both, USDT Only)Možnost investovat jak USDT, tak i ve vybraně měně, například BTC.

Infinity Grid bot ♾️

BTC / ETH Moon bot 🌑

Spot-Futures Arbitrage bot

Výhody

 • Nepotřebujete KYC, k registraci vám stačí jenom e-mail.

 • Trading boti (krypto boti) jsou zcela zdarma tzn. platforma vydělává na poplatcích při tradingu, které jsou 0,05% a nikoliv na měsíčním předplatném jako ostatní platformy.

 • Ke spuštění krypto bota stačí investice již od 50 USD.

 • Kromě klasických Grid botů jsou zde nástroje jako Smart Trade nebo Trailing Buy / Sell, které vám umožní prodat krypto na topu nebo naopak koupit v dipu.

 • Nulové poplatky za vklad a výběr (nepočítám gas fee) ze strany Pionex (kromě výběru BTC…).

 • Velké množství podporovaných kryptoměn -> Seznam obchodovatelných párů

 • Podpora sítě BEP-20, tzn. levné převody BTC, USDT, BUSD nebo prakticky čehokoliv na této síti.

 • Agreguje likviditu z burzy Binance a Huobi.

 • Pionex běží na Binance platformě.

 • Díky plné podpoře BSC (BEP-20) blockchainu, můžete do aplikace crypto.com zasílat stablecoiny za směšný poplatek 0,8 USDT apod.

 • Umožňuje výběry stablecoinu USDT přes TRC-20, takže svoje profity můžete zasílat například na směnárnu anycoin.cz, směnit za CZK a zaslat na klasický CZK účet. Což je boží…

Nevýhody

 • Poplatky za výběry jsou vcelku standardní (gas fee), tedy kromě BTC, které má nastavenou fixní hranici pro výběr na 0,0005 BTC (Mainet) jako má i Binance. Přes BEP-20 je feečko nastavené na 0,00001 BTC.

 • Krypto které máte na Pionexu je zcela v jejich rukou. Nemáte privátní klíč ke svým coinům / tokenům, tzn. ano, Pionex to může ze dne na den zabalit nebo jej mohou hacknout. Je zde stejně velké riziko jako na jakékoliv jiné burze / směnárně.

 • Nelze zakoupit kryptoměny přímo na Pionexu platební kartou nebo převodem (SEPA), kryptoměny si musíte zaslat z jiné burzy / směnárny / peněženky. Proto podporují vklad přes TRC-20 a BSC (BEP-20).

 • Nedají se vložit a vybrat všechny obchodovatelné páry.

 • Údržba systému Pionex a Binance probíhá zároveň.

 • Podpora jen v AJ.

Závěr / TLDR

Dá se vydělat s kryptobotama na Pionexu jako je například Grid bot, BTC / ETH Moon? Dá, ALE, spuštění kryptobota je dobré načasovat a pomoci mu nakoupit (spustit ho) když je cena co nejníž (v dipu). Budete tak v plusu i když bude robot čekat na nákup / prodej, ale není to podmínkou, dá se bez problému generovat zisk i když je bot ve ztrátě.

Nemusíte využívat “sofistikovanější” boty hned ze začátku jako je například Grid bot nebo Infinity Grid bot, ale vystačíte si klidně s nástroji jako je Smart Trade nebo Trailing Buy / Sell, které vám pomohou nakoupit v dipu a prodat v topu díky trailing funkci.

Dále musíte alespoň trochu tušit v jaké fázi se nachází trh, aby jste nepoužili Grid bota, který je do Bullish marketu v Bear marketu.

Musíte si nastavit reálné parametry horního a spodního limitu, ve kterém má bot obchodovat, počet gridů, kdy bota zastavit, nebo kdy brát profit, protože nechat ho běžet jen tak je podle mě sebevražda bez předem stanové strategie.

Pokud mě chcete podpořit v další tvorbě, registrujte se přes tento affiliate link.

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

BTC to the moon

Komentáře

 1. Luboš 11. 1. 2022 at 18:09 - Reply

  Dobrý den,
  mám dva dotazy:
  1/ koukal jsem na originální stránky, ale nikde jsem nezjistil, za kolik třeba USDT, tedy základní měny udělá ten robot jeden obchod a zda jsou všechny nákupy za stejný objem.
  2/když robota zlikviduji a nemá vyřízeny všechny obchody, co se stane? Zůstanou nevyřízeny, nebo ponechá na trhu nějaké příkazy, nebo mám nakoupenu druhou měnu a musím si ji ručně obsloužit?
  Děkuji za odpověď
  Luboš

  • Tomáš Kremel 11. 1. 2022 at 21:20 - Reply

   Dobrý den,
   1) Celková částka / počet gridů = částka za jeden obchod. Objem můžete upravovat v nastavení, u položky Grid Mode přepínáte mezi Geometrickým nebo Aritmetickým režimem.
   2) Při vypnutí robota se vám zobrazí hláška, zda chcete vše prodat, nebo si chcete nechat otevřené pozice.

 2. Jirko 16. 3. 2022 at 13:59 - Reply

  Dobr deň, chcel by som vyskúšať arbitrage bot bez KYC. Mám niečo v BTC na KRAKENE , ako mám postupovať pri prevode BTC a vlastne otvoriť platformu a spustit bota?
  ďakujem

  Jirko

  • Tomáš Kremel 16. 3. 2022 at 20:16 - Reply

   Dobrý den, bohužel Arbitrage bot funguje bez vašeho výběru. Musíte to tedy nechat na Pionexu

Mohlo by vás zajímat:

Přejít nahoru