Recenze Crypto.com

Last Updated: 20. 8. 2022Categories: Kryptoměny

Crypto.com možná znáte díky reklamě od Matta Daemona s legendární hláškou „Fortune favours the brave“ nebo z reklamy ze Super Bowlu s LeBronem. Kromě těchto dvou úspěšných video spotů mají na internetu, letištích a nemovitostech reklamu skoro všude a začínají být otravní podobně jako eToro. V této recenzi se zaměřím na aplikaci Crypto.com, její používání, co mi dává smysl a co mi přijde jako blbost. Přidružené služby jako Crypto.com DeFi wallet nebo Crypto.com Exchnage budou mít svojí vlastní recenzi.

Co se mi nelíbí a mohlo by se zlepšit

Aplikace Crypto.com má velký cenový rozdíl mezi nákupem a prodejem krypta tzv. spread a to opravdu velký, takže se určitě nejedná o platformu na daily trading. Celá platforma tíhne spíše k hodlu CRO tokenu a hlavně k nákupu zboží přes jejich krypto karty, kdy dostáváte cashback z nákupu právě v CRO tokenech.

Jedním z problémů, který snižuje spokojenost zákazníků je doba dodání vaší fyzické Crypto.com karty. Tu virtuální máte aktivní prakticky ihned (do 24 hodin), takže si ji nahrajete do Apple Pay (přes kartu Curve, protože oficiálně zatím není možné jí přidat do Apple Pay napřímo) nebo Google Pay a nic neřešíte.

Lidé si z doby doručení fyzické karty dělají srandu a na oficiálním subredditu najdete posty od lidí z celého světa, jak jim po 30 – 180 dnech dorazila jejich fyzická krypto karta. Ostatní jim pak píšou do komentářů, jak dlouho čekají a předhánějí se, kdo čeká déle. Dodání se liší také podle tieru, tedy vyšší tiery mnohdy dorazí dříve, než tier, který nabízí kartu zadarmo. Já osobně jsem čekal na kartu 32 dní od registrace.

Co mi přijde super

Crypto.com jsem si zřizoval hlavně kvůli cashbacku a rabatu ze Spotify. Vzhledem k tomu, že crypto.com karta je debetní, musí se nejprve nabít (no shit sherlock), takže jedním z prvních kroků je otestovat si nabití kartou nebo SEPA platbou. U SEPA platby nejsou žádné poplatky a hlavně fungují narozdíl u Binance, kdy dostupnost SEPA plateb je spíše zázrak, nebo alespoň tomu bylo doposud. Vyzkoušel jsem nabíjení přes Revolut a Fio Banku. U obou se mi podařilo kartu nabít a čekal jsem max 1 pracovní den.

Salónky na letištích (Lounge)

U tierů Royal Indigo & Jade Green a vyšších máte možnost přístupu do letištích salónků po celém světě. Zde je možné se občerstvit ve formě bufetu a můžete tak strávit čekání na letišti trochu důstojněji.

Přehled Crypto.com karet

Za mě dává smysl začít na tieru Ruby, protože zde dostáváte alespoň Spotify rabat a 2% cashbacku. Investice 350 EUR není tak vysoká a když se vám povede nakoupit v dipu, tak máte solidní základ pro další upgrady na vyšší tier.

Obsidian
Frosted Rose Gold
& Icy White
Royal Indigo
& Jade Green
Ruby Steel
Midnight Blue
Hodnota zamknutých CRO tokenů
€350,000 EUR
€35,000 EUR
€3,500 EUR
€350 EUR
€0 EUR
Staking zamknutých CRO tokenů
12%
12%
10%
0%
0%
Výběr z bankomatu za měsíc zdarma
€1000 EUR
€800 EUR
€800 EUR
€400 EUR
€200 EUR
Bezplatné směnárenské transakce za měsíc
Neomezeně
€15000 EUR
€10000 EUR
€4000 EUR
€2000 EUR
Cashback5%3%2%1%0%
Spotify100%100%100%100%
Netflix100%100%100%
Amazon Prime100%100%
Expedia10%10%
Airbnb10%
Airport lounge access☑️ + 1 host☑️ + 1 host☑️

Získejte 25 USD v CRO při objednání Ruby karty a vyššího tieru

Od Crypto.com dostanete 25 USD v CRO tokenu, pokud se registrujete přes tento odkaz nebo kódem r2645fsfue, ale jenom tehdy, pokud si objednáte kartu Ruby nebo vyšší tier. Což znamená, že musíte vložit 350 EUR nebo 400 USD a až poté se vám tento bonus odemkne.

Výhody

 • Základní verze karty je zcela zdarma

 • Cashback od 1% do 5%

 • 100% rabat ze Spotify, Netflixu a Amazon Prime předplatného (dle „úrovně“ vaší crypto.com karty)

 • Lze nabít SEPA platbou

 • Velké množství podporovaných kryptoměn a blockchainů (BEP20 – Binance, TRC20 – Tron apod.)

 • Zhodnocení stablecoinů USDT, USDC od 10-12% (Flexibilní a fixní plány)

 • Virtuální karta ihned k dispozici (do 24h)

Nevýhody

 • Pouze v angličtině

 • Poplatek 2.99 % při nákupu kryptoměn kartou (prvních 30 dní po registraci bez poplatku)

 • Nutná KYC verifikace

 • Dlouhá dodací doba fyzické karty

TLDR

Pokud hledáte solidní altcoin, který má alespoň nějaký potenciál, a věříte, že krypto karty a cashback přitáhnou dostatečné množství lidí, kteří tuto platformu budou používat, tak má smysl o tomto projektu uvažovat. Společně se silným marketingem je dost možné, že se opravdu z Crypto.com stane oblíbená burza hlavně u lidí, kteří teprve s kryptem začínají. Nečekal bych ale Moon a přetuněný lamba, ale jen se svést na popularitě a nějakou dobu HODLovat. V rámci aplikace máte flexibilní i fixní spořící plány a pokud navíc platíte často  v Eurech, nebo hodně cestujete, můžete díky cashbacku získat nemalé množství CRO tokenů. Budu rád, když využijete můj affiliate odkaz nebo kódem r2645fsfue, jen nezapomeňte, že pro získání bonusu 25 USD v CRO musíte vložit a stakovat 350 EUR /400 USD v CRO tokenech a objednat si kartu Ruby.

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

BTC to the moon

Komentáře

Mohlo by vás zajímat:

Recenze Crypto.com

Crypto.com možná znáte díky reklamě od Matta Daemona s legendární hláškou "Fortune favours the brave" nebo z reklamy ze ...

Přejít nahoru