Recenze brokera Trading 212

Last Updated: 27. 2. 2022Categories: Akcie ETF Brookeři

O brokerovi Trading 212 jste určitě slyšeli z Youtube videí nebo z různých článků na netu, takže už aspoň tušíte, že tento broker existuje. V tomto článku se pokusím shrnout všechny poznatky a zkušenosti z jeho používání.

U brokera Trading 212 se mi líbí možnost vytvořit si vlastní “investiční koláč”. Můžete si jej představit jako nákupní košík, do kterého přidáváte jednotlivé akcie nebo etfka a rozdělujete je podle předem daného poměru.

Vysvětlím na příkladu: Chcete například nakoupit technologické akcie velkých společností jako je Apple, Google, Microsoft a Amazon. Vytvoříte si tedy nový “koláč” do kterého přidáte tyto akcie a broker vám automaticky vypočítá roční zhodnocení na základě historických dat (5 let zpětně). Poté si vyberete jakým poměrem chcete akcie v rámci tohoto “koláče” nakupovat a zvolíte si, jestli chcete investovat manuálně nebo automaticky.

Tyto “koláče” lze poté různě upravovat a hlavně sdílet s ostatními. V rámci aplikace si pak můžete prohlížet a kopírovat “koláče” ostatních.

Můžete se inspirovat mým koláčem “Techno Giganti”, který právě obsahuje tyto velké technologické firmy. Zhodnocení se pohybuje kolem 38,36% ročně, nicméně tato procenta se počítají z historických dat zpětně, po dobu 5ti let, takže se může stát, že tento rok nemusí být tento “koláč” ziskový…. to jen abyste nečekali zázraky. Nezapomeňte, že investování je dlouhodobá aktivita na minimálně 5 a více let.

Broker Trading 212 rozdává v rámci své marketingové kampaně novým členům akcie v hodnotě až 100 EUR. Já osobně jsem dostal akcie Under Armoru v hodnotě 21,12 EUR, které jsem ihned prodal a nakoupil akcie Tesly. Tím neříkám že musíte kupovat zrovna Teslu, jen můžete darovanou akcii ihned po obdržení prodat a koupit něco jiného.

Využijte proto této marketingové akce a registrujte se přes tento odkaz nebo zadejte tento promo kód 11PpPPfE2M v aplikaci. Dále nabijte svůj účet alespoň 30 Kč (minimální nabíjecí částka), aby se ověřila vaše platební metoda. Po splnění těchto podmínek se vám do 3 pracovních dnů připíše na účet náhodná akcie.

  • Vedení a nabíjení účtu v CZK

  • Minimální vklad 30 Kč
  • Podporuje Apple Pay, Bankovní převod, Kreditní / Debetní kartu
  • Žádné poplatky za neaktivitu
  • Výběry jsou zcela zdarma
  • Umožňuje obchodovat zlomkové akcie, tzn. je možné nakoupit 0,01 ks akcie Tesly apod. Například u Degira musíte koupit celou akcii, nikoliv její zlomek.

  • Obchodování fyzických akcií a ETF bez komisí

  • Nepodporuje češtinu
  • Absence kryptoměn. Pokud máte zájem o nakupování, doporučuji českou směnárnu Anycoin, Coinbase / Coinbase PRO, nebo Binance na shitcoiny.

  • Vyšší spready u některých instrumentů

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

Komentáře

Mohlo by vás zajímat:

Přejít nahoru