Jak na pravidelný nákup kryptoměn (DCA) na Coinbase

Last Updated: 14. 12. 2021Categories: Kryptoměny

Nakupovat kryptoměny za pomocí strategie DCA (Dollar Cost Averaging je pravidelný nákup kryptoměn za fixní dolarovou částku v pravidelném intervalu bez ohledu na cenu kryptoměny) můžete přímo na burze Coinbase, kde vás webové rozhraní přímo vybízí k opakovaném nákupu.

Proč zrovna směnárna Coinbase? Je to dle mého názoru jedna z největších a nejlépe zabezpečených burz / směnáren. Dále má nízké poplatky za výběr kryptoměn a umožňuje vklady i výběry přes SEPA platbu.

Přesto si na Coinbase nenechávejte větší množství kryptoměn, protože se vám může stát, že o ně kvůli hacknutí burzy přijdete. Je to sice velice nepravděpodobné, ale je to riziko, které musím zmínit. Proto si kryptoměny posílejte například každý měsíc, čtvrt / půl roku do své hardwarové peněženky jako je například Trezor One nebo Trezor T, ke které máte privátní klíč (seed), aby jste o svoje investice nepřišli.

Co je potřeba dobře promyslet:

  1. Jakou částku chcete investovat – 500? 1000? 5000? 10000 Kč ?
  2. Zvažte jaké intervaly zvolit – měsíčně? týdně?
  3. Jak dlouho chcete investovat – rok? dva? nebo čtyři roky?

Založení účtu a ověření totožnosti

Přihlašte se na svůj účet u Coinbase. Pokud jej ještě nemáte založený, tak s tímto affiliate odkazem získáte 10 USD = cca 220 Kč v BTC při jednorázovém nákupu nad 100 USD = cca 2200 Kč. Můžete si tak vyzkoušet, že vše funguje a ještě k tomu dostanete malý bonus.

Dále bude muset projít KYC verifikací, tedy stejným procesem, jako když si zakládáte účet v bance. Není to ale nic složitého. Verifikaci doporučuji provádět na mobilu přímo v aplikaci Coinbase, kde vše potřebné rovnou fotíte a nahráváte (doklad totožnosti / selfie). Verifikace trvá cca 5 minut a nejdéle vám zabere hledání vašeho dokladu totožnosti nebo přepudrování nosu na selfíčko.

Nastavení pravidelného nákupu v mobilní aplikaci

1 V aplikaci Coinbase klikněte dole v liště na „Tlačítko se šipkami“, vyberete možnost „Buy“ a kryptoměnu, kterou chcete pravidelně nakupovat. Pro začátečníky a pro dlouhodobé držení doporučuji Bitcoin.

2 Vyplňte částku za kterou chcete pravidelně nakupovat a změňte v kombo boxu “One time purchase” na vámi vybranou investiční strategie, tzn. Daily = Denně, Weekly = týdně apod.

3 Klikněte na tlačítko „Preview buy“, kde se vám zobrazí za kolik byste aktuálně nakoupili vybranou kryptoměnu, jaké jsou poplatky za nákup apod. V tomto kroku ještě nic nenakupujete, jen si ověříte, že je vše nastavené tak, jak vy potřebujete.

Pokud nevíte kolik ze začátku investovat, tak zkuste stejnou částku, kterou si posíláte na stavební spoření. Budete tak mít krásné srovnání jaká finanční strategie / produkt je lepší.

4 Vyplňte údaje k vaší platební metodě, pokud jí ještě nemáte vyplněnou a klikněte na tlačítko „Buy“.

Nyní jste si úspěšně nastavili pravidelný nákup kryptoměny Bitcoin. Ještě jednou připomínám, aby jste si v pravidelném intervalu zasílali kryptoměny do svojí hardwarové peněženky. Osobně doporučuji Trezor One nebo Trezor T, které jsou od českého výrobce.

5 V sekci Learn / Rewards umožňuje Coinbase získávat kryptoměny za vyplnění kvízu, které pak můžete konvertovat třeba do Bitcoinu.

Kvízy bedlivě sleduji a jakmile se objeví nový, obratem vám jej pošlu i s odpověďmi na váš email. Nejedná se o žádné newslettery (na to mám separátní mailingový seznam), ale opravdu zde posílám jen odpovědi na kvízy a to v různém časovém intervalu. Někdy 1x do měsíce, někdy 3x, záleží na Coinbasu, jak často je uveřejňuje.

Coinbase Earn - Quiz

Výhody DCA nákupu

  • Mechanický proces, kdy za vás robot automaticky nakupuje bez emocí a tzv. FoMO (fear of missing out – máte pocit, že musíte ihned nakoupit, i když je cena vysoká a že zítra nebo za pár hodin bude už pozdě)

  • Když klesá cena, nákupem získáte za stejnou částku více krypta (no shit Sherlock) a průměrujete si tak celkovou cenu nákupů.

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

BTC to the moon

Komentáře

Mohlo by vás zajímat:

Recenze Crypto.com

Crypto.com možná znáte díky reklamě od Matta Daemona s legendární hláškou "Fortune favours the brave" nebo z reklamy ze ...

Přejít nahoru