Plugin Yoast SEO pro WordPress

Last Updated: 15. 10. 2020Categories: Online marketing, Wordpress

Jedním z užitečných pluginů, které se vyplatí mít nainstalovaný je Yoast SEO pro redakční systém WordPress. Tento plugin umožňuje optimalizovat a maximalizovat SEO jednotlivých článků, stránek i celého webu. Každý článek by měl mít určité náležitosti pro co nejlepší optimalizaci pro vyhledávače.

Díky dodatečným informacím, které se nastavují u každého článku zvlášť, jsou poté vyhledavče jako je Seznam nebo Google schopen lépe zhodnotit, co se na stránce nachází a jak moc jsou tyto infomrace relevantní.

Co je SEO?

Search Engine Optimization (SEO) je označení metodiky vytváření a upravování webových stránek takovým způsobem, aby jejich forma a obsah byly vhodné pro automatizované zpracování v internetových vyhledávačích.

Cílem SEO je získat ve výsledcích vyhledávání lepší pozici (odkaz na stránky bude zobrazen mezi prvními), a tím i četnější a zároveň cílené návštěvníky.

Zdroj: zive.cz

Instalace + Nastavení

 1. Klikněte na sekci Pluginy > Přehled pluginů > Přidat nový.
 2. Vyhledejte „Yoast SEO“
 3. Aktivujte Yoast SEO ze stránky pluginu.
 4. Přejděte do sekce „po aktivaci“ níže.
 5. Donastavte plugin
 6. Poté přejděte do příspěvku, který chcete upravit a dole naleznete box pro úpravu SEO

V základu není nutné plugin donastavovat, protože obsahuje všechno potřebné. Můžete si proklikat všechny záložky a eventuelně něco upravit, nicméně většinu věcí stačí mít v defaultním režimu.

Práce s pluginem

Po instalaci se vám u jednotlivých článků a stránek zobrazí záložka Yoast Seo. V ní naleznete potřebné informace o tom, jak je článek optimalizovaný a co je potřeba doplnit. Cílem je mít u veškerých bodů zelený „puntík“.

 • Externí odkazy: Na této stránce se nevyskytují žádné externí odkazy. Zkuste nějaké přidat!
 • Interní odkazy: Na této stránce nejsou žádné interní odkazy, přidejte je!
 • Klíčová fráze v úvodu: Vaše klíčová fráze, nebo její synonyma se nevyskytují v prvním odstavci. Přesvědčte se, že je Vaše téma ihned jasné.
 • Délka meta description: Žádná meta description není definována. Vyhledávače místo ní zobrazí část textu z Vaší stránky. Měli byste nějakou napsat!
 • Atributy alt u obrázků: Na této stránce se nevyskytují žádné obrázky. Zkuste nějaké přidat!
 • Délka textu: Text obsahuje XY slov. Text obsahuje mnohem méně slov, než je doporučené minimum 300 slov. Přidejte více obsahu.
 • Keyphrase in title: Not all the words from your keyphrase „XY“ appear in the SEO title. Try to use the exact match of your keyphrase in the SEO title.
 • Šírka SEO titulku: SEO titulek je příliš krátký. Využijte volný počet znaků a přidejte variace klíčových slov nebo vymyslete atraktivní výzvu k akci.
 • Délka klíčové fráze.
 • Předchozí použitá klíčová fráze: Ani jednou jste ještě tuto klíčovou frázi nepoužili.

V přehledu příspěvků uvidíte dva semafory – dvě barvy. Jedna označuje analýzu srozumitelnosti při čtení tzn. zda článek obsahuje nadpisy, nemá dlouhé odstavce a přiliě dlouhé věty.

Druhá analýza se zaměřuje na klíčová slova. Pro co nejlepší optimalizaci je důležité mít oba dva „semafory“ zelené a proto vám plugin napovídá co máte udělat pro zlepšení.

Komentáře

Podobné příspěvky