Recenze Curve aneb desítky karet v jedné 💳

Last Updated: 26. 1. 2022Categories: Aplikace, Fintech

Curve karta vám umožní sjednotit veškeré platební karty/kreditky pod jednu. Přes aplikaci si poté vybíráte, z jaké karty chcete zaplatit. S kartou lze u většiny bank vybírat peníze bez poplatků. Aktuálně máte na výběr mezi třemi kartami:

Curve Standard

Ve variantě Curve Standard jste limitováni výběrem 200 Eur za měsíc. Cashback si vybíráte ze 3 obchodů.

Curve karta - Blue

Curve Black

Curve Black se liší navýšením možných obchodů z kterých dostáváte cashback (celkem 6) a limitu výběru se zvýší na 400 Eur za měsíc. Pořizuje se v rámci předplatného, které činí 9,99 měsíčně Eur.

Curve karta - Black

Curve Metal

Novinkou je verze Curve Metal, která transformuje klasickou plastovou kartu na kovovou, přidává pojištění v zahraničí (15 000 000 liber) a pojištení zařízení (25 000 liber). Karty jsou k dipozici ve třech barevných variantách a to v modré (blue steel), červené (red – limited edition), nebo růžové (rose gold). Verzi Metal lze objednat zde. Tato verze nemusí být dostupná ve všech zemích.

Curve karta - Metal

Cashback 1% – Tesco, Lidl, IKEA, Netflix, Spotify a další

Další výhodnou funkcí je cashback, který činí 1% z částky od předem vybraných obchodů. Pro ČR jsou na výběr: Tesco, Lidl, IKEA, Uber, Starbucks, Spotify, Netflix, Marks & Spencer, Booking.com, Amazon a spoustu dalších. V rámci Curve Standard máte možnost si vybrat z e tří výše uvedených a pokud si objednáte verzi Black nebo verzi Metal, můžete vybírat až z šesti. Peníze jsou vám poté přidávány na speciální virtuální kartu se kterou můžete platit. Připsání cashbacku trvá většinou 24h.

Změna karty i po zaplacení aneb cestování časem

Pokud se vám stane, že při placení strhnete omylem peníze z jiné karty, něž jste chtěli, můžete využít funkce Back in Time. Tuto platbu pak můžete beztrestně a bezpoplatků přehodit na jinou kartu. Pokud například nakoupíte zboží na soukomou kartu, můžete jí pak přehodit na firemní. Tuto funkci využívám běžně, protože ne vždy mám v paměti, která karta je zrovna aktivní. Pokud cestujete a nelíbí se vám nesmyslné poplatky a kurzy při platbě kartou, přečtěte si tento článek o kartě Revolut.

Poplatky při výběru z bankomatu: (osobně vyzkoušeno)

 • ČSOB – bez poplatku
 • Česká Spořitelna – 125 Kč
 • Equa Bank – bez poplatku
 • Euronet – 75 Kč
 • Moneta Money Bank- 195 Kč
 • Raiffeisenbank – bez poplatku
 • Komerční banka – nevyzkoušeno
 • Sberbank – bez poplatku
 • Era – bez poplatku
 • UniCredit Bank – nevyzkoušeno
 • Českomoravská stavební spořitelna – nevyzkoušeno
 • Air Bank – bez poplatku
 • Fio banka – nevyzkoušeno
 • Hello Bank – nevyzkoušeno
 • Revolut – bez poplatku

Poplatky při výběru z bankomatu jsou u výše uvedených bank nulové a nemusíte tedy řešit kde si zrovna vyberete. Pokud se dostanete do stiuace, kdy po vás bankomat chce poplatek za výběr, můžete výběr hotovosti beztrestně stornovat a najít jiný bankomat.

Dostupné země:

Rakousko, Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Maďarsko, Island, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko, Španělsko , Švédsko, Spojené království, Chorvatsko, Kypr, Řecko, Slovensko

Na čem Curve vydělává?

Curve získává finance od poskytovatele platebních karet, tedy v tomto případě Mastercardu až 1,6% z částky, kterou zákazník zaplatí. Dalo by se říci, že Curve také funkuje na tzv. cashbacku a profituje z množství transakcí a její výdělek roste nebo klesá s počtem uživatelů těchto karet.

Veškeré platby jsou v aplikaci seřazené do kategorií v rámci jednotlivých karet a poté jsou porovnány i s ostatními kartami. Máte tedy přehled všech uskutečněných plateb na jednom místě. Správa karet je vcelku povedená. Vlastní debetní/kreditní karty přidáváte naskenováním nebo manuálním zadáním. Poté musíte kartu verifikovat opsáním kódu, který se zobrazí ve vašem internetovém bankovnictví u zablokované autorizační částky. V případě ztráty karty je účtován majiteli Curve Standard poplatek cca 500 Kč a v případě Curve Black a Curve Metal je zaslání nové karty zdarma.

Bez čekání a rychlý výdej karty + 20 Liber

Pokud chcete přeskočit frontu na čekání na kartu Curve, klikněte na kód a přes něj si stáhněte aplikaci. Mě osobně trvalo doručení karty cca měsíc (Říjen 2018) a předemnou bylo 6 679 lidí. Bohužel po registraci nejde zpětně zadat kod 1BVAU, který vám umožní frontu přeskočit. K rychlému dodání navíc dostanete bonus 20 liber na utracení po první platbě touto kartou.

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

Komentáře

 1. Tomáš Černý 8. 2. 2019 at 1:15 - Reply

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na výběry z bankomatů. Je tedy jedno jaký mám účet, u výše uvedených (a odzkoušených) bank kromě Monety, České spořitelny a Euronetu neplatím žádné poplatky za výběr? i kdybych měl třeba účetaa kartu od Monety? Děkuji

  • Tomáš Kremel 9. 2. 2019 at 9:53 - Reply

   Dobrý den,
   ano, je jedno jaký máte účet. Curve se chová jako úplně cizí karta, i když na ní máte napojené karty od banky, ze které chcete vybrat. Proto když máte například Českou spořitelnu a její kartu máte přidanou v Curve, budete platit poplatek za výběr, protože vybíráte přes Curve kartu.

   • Tomáš Černý 9. 2. 2019 at 13:00 - Reply

    Takže z bankomatem cizí banky to moc nesouvisí? Mám například účet u Monety a tím že bych vybral přes Curve u jejich bankomatu tak platím poplatek 195,- kdybych vybral u jiného bankomatu poplatek je stejný nebo se k těm 195,- pricte ještě poplatek za výběr z bankomatu jiné banky? Nebo je to úplně jinak? 😊 Je to trochu alchymie, proto mě zajímá kam až mohu zajít .. Děkuji

    • Tomáš Kremel 9. 2. 2019 at 17:01 - Reply

     Nic se nepřičítá. Jenom jeden poplatek za výběr a nic víc. Curve to pak strhává jako internetovou platbu, nikoliv jako výběr, takže banka netuší, že jste si vybral hotovost.

Mohlo by vás zajímat:

Recenze NordVPN

VPN poskytovatelů je na internetu neskutečné množství a je důležité si vybrat toho nejbezpečnějšího což mnohdy znamená, že je ...

Přejít nahoru