Recenze: Chytrý květináč Click and Grow

Last Updated: 16. 8. 2021Categories: Smart Home

Jsem člověk, kterému chcípne i kaktus, takže jsem dlouho váhal zda si mám pořídit chytrý květináč. Jednoho dne jsem to ale prubnul a vzal jsem Click and Grow Smart Garden 3 v šedivé barvě. Menší verzi jsem vzal jen proto, aby případné úmrtí bylinek bylo v co nejmenším počtu.

Click And Grow - 9

Sestavení a sázení

Po sestavení květináče což zvládne i průměrná opice najdete v balení bazalku, která se stane vašim prvním pokusným králíkem. Jelikož jsem dříve hrál FarmVille, sázení šlo velmi jednoduše. Po pár minutách bylo hotovo.

Click And Grow - Obsah balení

Návody

Co vše můžete pěstovat?

Saturejka horská, Růžová petúnie, Modrá petúnie, Italská bylinková směs (3x tymián,3x trpasličí bazalku,3x majoránku), Směs koření na steak (3x petržel,3x tymián,3x koriandr), Směs salátové zeleniny (3x římský salát, 3x rukola, 3x zelený šťovík), Směs koření na steak (3x petržel,3x tymián,3x koriandr), Meduňka, Stévie, Bazalka červená, Hlávkový salát, Petržel, Tabák křídlatý, Perila křovitá, Tymián, Bazalka thajská, Smrk, Mini rajčátka, Šalvěj, Pažitka, Chilli paprička, Bazalkam, Lesní jahody, Tařicovka, Petúnie, Máta peprná, Kopřiva africká, Oregano, Šrucha, Mimosa (Citlivka), Listová horčice, Levandule, Afrikán, Bazalka řecká, Nevadlec, Netýkavka, Šťovík krvavý, Chrpa, Majoránka, Římský salát, Yzop

Aplikace Click and Grow

Aplikace na “správu” květináče je stejně chytrá jako květináč, takže vůbec. Lze přes ní akorát objednávat nové sazeničky za nesmyslné ceny oproti cenám v obchodech v ČR a to buď jednorázově nebo si nastavíte předplatné a každý měsíc vám do schránky přistanou jahody nebo rajčata.

Dále je možné “spravovat” vaši zahrádku, tedy spíše nadepsat si u virtuálního květináče co kde máte. Bohužel se přes aplikaci nenastavuje nic jiného. Chybí mi zde například nastavení zapnutí nebo vypnutí svícení, což mi přijde jako velký nedostatek.

Click And Grow - Jahoda

Výhody

 • Nenáročné na údržbu, jen doplňujete vodu

 • Výsledky jsou viditelné během pár dní

 • Krásný pocit když vám něco vyroste a neumře to

 • Robustní “rameno” se světly, které se dá výškově nastavovat

 • Popisovače jsou přímo u kapslí (Jahody a rajčata poznám i já, ale u bylinek se ztrácím)

Nevýhody

 • Není chytrý (Je to opravdu hloupý květináč)

 • Plesniví (dle očekávání)

 • Aplikace slouží pouze k objednání nových sazeniček

 • Poměrně drahé kapsle se semínky a zeminou (cca 100 Kč za jednu)

 • Při zapnutí světla do zásuvky se zapne automatický 16 hodinový cyklus svícení a není možné jej na chvíli pozastavit

 • Vysoká intenzita světla (V noci to vypadá, že mi v kuchyni parkuje Millenium Falcon)

Slevy na sazeničky

Sazeničky doporučuji nakupovat při různých slevových akcí typu Black Friday, Slevové tornádo, Vánoce, Valentýn apod. Já osobně je nejčastěji nakupuji na alze, protože mají dost často velké slevy a lze se dostat i na 209 Kč za 3 ks, což už je mnohem příjemnější cena.

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

Komentáře

 1. to 26. 11. 2021 at 13:21 - Reply

  To je kravina co

Mohlo by vás zajímat:

Recenze: Alfawise W10

Alfawise W10 je SLA tiskárna od společnosti Alfawise, která si bere to nejlepší od svých konkurentů a je nejzajímavější ...

Přejít nahoru