Bitcoin

Last Updated: 4. 5. 2021Categories: Kryptoměny

Bitcoin je jedna z nejrozšířenějších kryptoměn, které se v poslední době velmi daří. Je spíše využívaný jako investice než jako stabilní platidlo jako je fiat.

Využívá algoritmus SHA-256 a jeho důkladné a důsledné naprogramování a přizpůsobení sítě, dokáže překonávat různé útoky a nástrahy, které se postupně objevují s rostoucí popularitou této měny. Můžeme tento postup označit jakýmsi autonomním systémem, který se přizpůsobuje několika parametrům v závislosti na mnoha okolnostech.

Tvůrce této měny Satoshi Nakamoto, narozený v Japonsku, upravoval a vylepšoval algoritmus do roku 2010 a dle statistik a odhadů by tento zakladatel mohl vlastnit milion Bitcoinů. Od Bitcoinu se odvíjí hodnota ostatních kryptoměn a tokenů, tedy pokud roste Bitcoin, rostou většinou i ostatní měny.

Nákup Bitcoinu

Nejjednodušším způsobem jak nakoupit kryptoměnu je přes aplikaci Revolut. Založení účtu trvá stejně dlouho jako u kterékoliv jiné kryptobanky nebo směnárny a proces nákupu či prodeje měny je možné relalizovat během pár vteřin. Kromě nákupu kryptoměn je možné cizoměnové účty a převádět peníze z účtu na účet prakticky ihned. Více v článku: Revolut – Když cestovat, tak jedině s ní

Druhý způsob nákupu Bitcoinu je přes směnárnu https://coinmate.io. Tato směnárna umožňuje nakupovat kryptoměny v českých korunách a pokud máte Fio banku, tak lze peníze přesouvat v rámci několika minut. Směnárna disponuje učtem v této bance a celý tento proces je podstatně rychlejší v řádu několika minut.

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

Komentáře

Přejít nahoru