Recenze Binance

Last Updated: 7. 9. 2021Categories: Kryptoměny

Na Binance naleznete přes 384+ kryptoměn (1402 párů) a proto se jedná o jednu z větších platforem na obchodování. Díky hojnému zastoupení jak známějších, tak zcela neznámých kryptoměn (shitcoinů) je vhodná pro začátečníky, kteří chtějí experimentovat s nákupem, tak pro ostřílené HODLery, kteří „štosují saty“.

Založení účtu

Založení a verifikace účtu probíhá standardním způsobem. Nejprve se zaregistrujte, ověříte váš email a poté úspěšně přihlásíte. Při registraci doporučuji vyplnit platné tel. číslo a zapnout dvoufázovou verifikaci 2FA kvůli lepší bezpečnosti.

Dále vás bude Binance vyzývat, aby jste si aktivovali Anti-phishing Code a Withdrawal Whitelist. Pro lepší zabezpečení a větší pocit klidu doporučuji tyto bezpečností prvky aktivovat.

Dále začnete proces verifikace účtu v sekci Verify.

 • Vyplníte formulář se základními údaji jako je jméno, příjmení a adresa.

 • Nahrajete kopii vašeho občanského průkazu, řidičáků nebo pasu. Výběr dokumentu je zcela na vás. Budete potřebovat naskenované nebo vyfocené obě dvě strany vámi preferovaného dokumentu. Maximální velikost jedné strany nesmí přesahovat 5 MB.

 • Po nahrání dokumentů budete vyzvání k vyfocení obličeje vaší kamerou, proto doporučuji provádět registraci na mobilu nebo notebooku.

 • Jakmile zaměstnanci Binance porovnají fotku na dokumentu s fotkou kterou jste pořídili a ověří dokumenty, bude váš účet schválen a připraven k ostrému provozu.

Vklad a výběr hotovosti

Při vkladu hotovosti doporučuji využít SEPA platbu (EUR) nebo platbu kartou (CZK, EUR, USD), protože mají nulové poplatky ze strany Binance. Zde oceňuji možnost zakoupení rovnou v českých korunách, protože by si vaše banka ještě smlsla na konverzi měny. Bohužel při platbě kartou a to bez ohledu na měnu si účtuje karetní společnost za zprostředkování platby 1,8% z celkové částky.

MěnaMinimální vkladPoplatek za vklad (Binance)Poplatek za vklad (Zprostředkovatel)
EUR15 €0Platební karta (1,8%), SEPA (0%)
USD15 $0Bankovní převod (0%)
GBP15 £0Platební karta (1,8%), Faster Payments (0%)
CZK350 Kč0Platební karta (1,8%)

Výběr je možný skrz SEPA platbu (EUR), platební kartu (pouze Visa) nebo bankovním převodem.

MěnaPoplatek za výběr
EURSEPA (0,8 EUR), Platební karta VISA (1%)
USDBankovní převod (30$)
GBPFaster payments (1,5 GBP), Platební karta VISA (1%)
CZKNelze vybrat v této měně

*Aktuální seznam poplatků pro vklad a výběr naleznete -> zde

Dostupné kryptoměny

Kromě klasickým měn jako jsou Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Cardano, Polkadot, Monero nebo Ripple stojí za zmínku kryptoměna Binance coin (BNB), kterou vytvořila tato společnost. Používá se například jako platidlo poplatků při převodu kryptoměn. Pokud využíváte ke směně právě tuto měnu (přepíná se v nastavení), poplatky se sníží o 25%. Což je opravdu super. Tímto vás Binance “donutí” používat BNB, protože ví, že vy máte radost, protože ušetříte na převodu / konverzi a oni mají radost, protože nakupujete jejich měnu a nějakou dobu ji u sebe držíte. Prostě Win / Win pro obě strany.

Další zajímavou měnou je  Binance USD (BUSD), která je jako jedná z mála opravdu krytá reálnou měnou a to americkým dolarem. Kurz je stejný jako kurz amerického dolaru a je to taková sázka na jistotu. Když na rychlo prodáváte nějakého altíka nebo i klidně Bitcoin a nevíte co nakoupit dál (myslím začátečníky nebo rychlokvašky), tak můžete nakoupit BUSD, a máte jistotu, že o peníze nepřijdete.

Kromě klasických kryptoměn zde můžete zakoupit i psí shitcoiny typu Shiba Inu a Dogecoin.

Aplikace Binance

Binance má vlastní aplikaci na iOS a Android, která do jisté míry supluje webové rozhraní. Nemáte v ní tak obsáhle grafy a využíval bych jí spíše na kontrolu vašich aktiv, nebo na rychlé nákupy nebo prodeje. Funguje ve dvou režimech Lite a Pro, který si přepínáte v levém horním rohu po kliknutí na panáčka v sekci verze aplikace.

Verze Lite

Režim Lite je spíše pro nováčky, kteří chtějí rychle nakoupit či směnit měnu a mít přehled o svých aktivech z Binance na jednom místě. V tomto režimu nejsou dostupné všechny měny, ale jen ty “velké” nejznámější. Především je zde mnohem méně altcoinů.

Verze Pro

Verze Pro je takový malý kapesní Binance v plné palbě. Aplikace je opravdu napěchovaná funkcemi a skoro každý pixel je tlačítko nebo nějaký odkaz. V tomto režimu můžete nakupovat naprosto vše co Binance nabízí a to i ty nejmenší a nejlevnější altcoiny, které se právě narodily.

Binance Pay

Binance Pay umožňuje využívat aplikaci Binance jako klasickou fiat / krypto peněženku pro přijímání a odesílání plateb. Funkce jsou velice podobné jako u Revolutu nebo Cel Pay, kdy můžete zasílat fiat nebo krypto svým přátelům / rodině prakticky ihned bez jakýchkoliv poplatků v rámci Binance.

Binance Card

K Binance Pay je možné aktivovat i Binance Card, která funguje jako klasická debetní karta. Při placení si vybíráte jaké měny se mají zpracovávat jako první. Tuto kartu využijete především tehdy, pokud chcete v poměrně krátkém časovém horizontu svoje krypto utratit v běžném obchodě či na internetu a nechcete si krypto konvertovat na fiat a zasílat na účet přes SEPU nebo na kartu (VISA).

Kromě klasické „plastové“ karty máte také k dispozici virtuální kartu, která má sice nižší měsíční limity pro platby a výběry, ale můžete ji ihned po aktivaci funkce Binance Card využívat.

Binance platební karta

Prozatím karta nepodporuje Apple Pay, nicméně dá se přidat do aplikace Curve a poté přidat kartu Curve do Apple Pay. Je to trochu krkolomnější řešení, ale funguje. Díky tomuto „fíglu“ můžete utrácet svoje krypto přímo z hodinek Apple Watch nebo iPhonu.

Výhody Binance

 • Ideální pro začátečníky

 • Vklad lze provést v EUR (karta / SEPA)

 • Nulové poplatky za vklad EUR přes SEPA platbu

 • Nízké poplatky za výběry

 • Velké množství kryptoměn 384+

 • Stabilní měna BUSD (krytá klasickým USD)

 • Rychlá verifikace účtu (cca 15 minut když si dáváte na čas)

 • Možnost objednání platební karty (Možnost napojení na Apple Pay přes kartu Curve)

 • Potěší český překlad webového rozhraní i aplikace

 • Možnost zobrazit hodnotu aktiv v CZK nebo v USD

 • Fixní a dynamické spořící plány (1,3% – 7% APY)

 • Staking (0,5% – 40% APY)

 • Možnost vkladu EUR přes Revolutku

Nevýhody Binance

 • Při velkém náporu výpadky systému (například když Tesla koupila BTC, ale to se dalo asi čekat)

 • Slabší podpora – vyřízení ticketu trvá dny, někdy i týdny.

 • Platební kartu od Binance nelze prozatím přidat do Apple Pay. Můžete si jí ale přidat ke kartě Curve a přes ní platit.

Telegram skupiny

Binance má oficiální české a slovenské telegram skupiny.

(AMA, soutěže, „podpora“, chat)

(oznámení o různých akcích na Binance)

Nové kryptoměny, předprodeje na platformě Unicrypt a early projekty na PancakeSwapu do kterých investuji nebo které stojí za zmínku přehledně na vašem emailu

Po odeslání formuláře vám přijde uvítací email. Zkontrolujte si složku SPAM nebo složku Hromadné / Promoakce, moje emaily se tam občas zatoulají. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

Komentáře

 1. Jan Trojanský 23. 5. 2021 at 22:36 - Reply

  Ahoj, chci se jen zeptat, mas na fyzicky karte jmeno s diakritikou? Diky

 2. Ondra 20. 7. 2021 at 18:47 - Reply

  Dobrý den,
  existuje limit pro zpětný výběr vložených peněz na účet BINANCE? Z 3000EUR se mi podařilo poslat zpět jen 1.500EUR. Nikde jsem nedohledal jestli existuje nějaký limit. SEPA platba byla pozastavena a výběr lze provést jen na VISA kartu.
  Děkuji za odpověď…

  • Tomáš Kremel 20. 7. 2021 at 19:30 - Reply

   Dobrý den, výběry z Binance jsou aktuálně nedostupné kvůli údržbě -> (Channel Suspended – This payment channel is currently closed for maintenance. Please try again later.) Denní limit pro výběr přes SEPA platbu by měl být 50k Eur a v rámci jedné platby je limit nastaven na 15k Eur viz. tento odkaz

 3. Ondra 21. 7. 2021 at 14:44 - Reply

  Dobry den,
  bohuzel udrzba trva dele nez 21 dni, nemyslim si, ze se jedna o udrzbu. Nicmene cast penez jsem vybral pres VISA kartu a nejsem schopen vybrat vice, system mi pise, ze platba nemuze byt provedena, ale neni napsane proc.
  Mozna BINANCE jiz nema dostatek finacnich prostredku na svych uctech.

Mohlo by vás zajímat:

Přejít nahoru