Recenze Binance

Last Updated: 11. 2. 2021Categories: Kryptoměny

Na Binance naleznete přes 300+ kryptoměn a proto se jedná o jednu z větších platforem na obchodování s kryptoměnami. Díky hojnému zastoupení jak známějších, tak zcela neznámých kryptoměn je vhodná pro začátečníky, kteří chtějí experimentovat s nákupem, tak i pro ostřílené HODLery.

Založení účtu

Založení a verifikace účtu probíhá standardním způsobem. Nejprve se zaregistrujte, ověříte váš email a poté úspěšně přihlásíte. Při registraci doporučuji vyplnit platné tel. číslo a zapnout dvoufázovou verifikaci 2FA kvůli lepší bezpečnosti.

Dále vás bude Binance vyzývat, aby jste si aktivovali Anti-phishing Code a Withdrawal Whitelist. Pro lepší zabezpečení a větší pocit klidu doporučuji tyto bezpečností prvky aktivovat.

Dále začnete proces verifikace účtu v sekci Verify.

 • Vyplníte formulář se základními údaji jako je jméno, příjmení a adresa.

 • Nahrajete kopii vašeho občanského průkazu, řidičáků nebo pasu. Výběr dokumentu je zcela na vás. Budete potřebovat naskenované nebo vyfocené obě dvě strany vámi preferovaného dokumentu. Maximální velikost jedné strany nesmí přesahovat 5 MB.

 • Po nahrání dokumentů budete vyzvání k vyfocení obličeje vaší kamerou, proto doporučuji provádět registraci na mobilu nebo notebooku.

 • Jakmile zaměstnanci Binance porovnají fotku na dokumentu s fotkou kterou jste pořídili a ověří dokumenty, bude váš účet schválen a připraven k ostrému provozu.

Vklad a výběr hotovosti

Při vkladu hotovosti doporučuji využít SEPA platbu (EUR) nebo platbu kartou (CZK, EUR, USD), protože mají nulové poplatky ze strany Binance. Zde oceňuji možnost zakoupení rovnou v českých korunách, protože by si vaše banka ještě smlsla na konverzi měny. Bohužel při platbě kartou a to bez ohledu na měnu si účtuje karetní společnost za zprostředkování platby 1,8% z celkové částky.

MěnaMinimální vkladPoplatek za vklad (Binance)Poplatek za vklad (Zprostředkovatel)
EUR15 €0Platební karta (1,8%), SEPA (0%)
USD15 $0Bankovní převod (0%)
GBP15 £0Platební karta (1,8%), Faster Payments (0%)
CZK350 Kč0Platební karta (1,8%)

Výběr je možný skrz SEPA platbu (EUR), platební kartu (pouze Visa) nebo bankovním převodem.

MěnaPoplatek za výběr
EURSEPA (0,8 EUR), Platební karta VISA (1%)
USDBankovní převod (30$)
GBPFaster payments (1,5 GBP), Platební karta VISA (1%)
CZKNelze vybrat v této měně

*Aktuální seznam poplatků pro vklad a výběr naleznete -> zde

Dostupné kryptoměny

Kromě klasickým měn jako jsou Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum nebo Ripple stojí za zmínku kryptoměna Binance coin (BNB), kterou vytvořila tato společnost. Používá se například jako platidlo poplatků při převodu kryptoměn. Pokud využíváte ke směně právě tuto měnu (přepíná se v nastavení), poplatky se sníží o 25%. Což je opravdu super. Tímto vás Binance “donutí” používat BNB, protože ví, že vy máte radost, protože ušetříte na převodu / konverzi a oni mají radost, protože nakupujete jejich měnu a nějakou dobu ji u sebe držíte. Prostě Win / Win pro obě strany.

Další zajímavou měnou je  Binance USD (BUSD), která je jako jedná z mála opravdu krytá reálnou měnou a to americkým dolarem. Kurz je stejný jako kurz amerického dolaru a je to taková sázka na jistotu. Když na rychlo prodáváte nějakého altíka nebo i klidně Bitcoin a nevíte co nakoupit dál (myslím začátečníky nebo rychlokvašky), tak můžete nakoupit BUSD, a máte jistotu, že o peníze nepřijdete.

Aplikace Binance

Binance má vlastní aplikaci na iOS a Android, která do jisté míry supluje webové rozhraní. Nemáte v ní tak obsáhle grafy a využíval bych jí spíše na kontrolu vašich aktiv, nebo na rychlé nákupy nebo prodeje. Funguje ve dvou režimech Lite a Pro, který si přepínáte v levém horním rohu po kliknutí na panáčka v sekci verze aplikace.

Lite

Režim Lite je spíše pro nováčky, kteří chtějí rychle nakoupit či směnit měnu a mít přehled o svých aktivech z Binance na jednom místě. V tomto režimu nejsou dostupné všechny měny, ale jen ty “velké” nejznámější. Především je zde mnohem méně altcoinů.

Pro

Verze Pro je takový malý kapesní Binance v plné palbě. Aplikace je opravdu napěchovaná funkcemi a skoro každý pixel je tlačítko nebo nějaký odkaz. V tomto režimu můžete nakupovat naprosto vše co Binance nabízí a to i ty nejmenší a nejlevnější altcoiny, které se právě narodily.

Binance Pay

Binance Pay umožňuje využívat aplikaci Binance jako klasickou krypto peněženku pro přijímání a odesílání plateb. Funkce jsou velice podobné jako u ostatních softwarových peněženek jako je například Trust nebo Coinomi.

Při placení si vybíráte jaké měny se mají zpracovávat jako první. Tuto peněženku využijí především nováčci, nebo “rychlokvašky”, které chtějí krypto rychle nakoupit a hned utratit nebo po krátkém čase poslat někam dál.

Binance platební karta

K Binance Pay sí můžete objednat platební kartu a platit tak klasické služby nebo zboží kryptoměnami.

Výhody Binance

 • Ideální pro začátečníky

 • Vklad lze provést v CZK a EUR

 • Nízké poplatky za vklady a výběry

 • Velké množství kryptoměn 300+

 • Stabilní měna BUSD (klasický USD)

 • Rychlá verifikace účtu (cca 15 minut když si dáváte na čas)

 • Možnost objednání platební karty

 • Potěší český překlad webového rozhraní

 • Možnost zobrazit hodnotu aktiv v CZK a hodnotu kryptoměn v USD

 • Vlastní SW peněženka

Nevýhody Binance

 • Při velkém náporu výpadky systému (například když Tesla koupila BTC, ale to se dalo asi čekat)

Sdílejte článek a rozesílejte radost!

Komentáře

Přejít nahoru