1Password – Jedno heslo vládne všem

Jedná se o službu, která vám spravuje vaše hesla v podobě pluginu v prohlížeči nebo aplikace na mobilním zařízení. Tato centrální databáze Vám umožní uchovat hesla na všechny webové portály, licence pro sofware, elektronické doklady apod.

Proč používat správce hesel ? například kvůli bezpečnosti, protože vaše údaje mohly být získány. Nevěříte? Ověřte si na této stránce zda vám někdo data neukradl. Zadáte email a dle interní databáze vám portál ukáže, kde se objevuje váš email, tzn jaký útok se vás v minulosti týkal a jaká data mohou kolovat na internetu. https://haveibeenpwned.com/

Ukládat hesla lze i do prohlížeče, nicméně, prohlížeč musíte mít poté nainstalovaný na všech vašich zařízeních. Výhodou využívání správce hesel je například možnost vyplňovat přihlašovací údaje přimo do aplikace na mobilním zařízení. Například při přihlášení na Facebook, Youtube, Twitteru apod. se lze přihlásit za pomocí jednoho kliknutí.

1Password vs LastPass

Lastpass jsem používal rok, takže dokáži objektivně zhodnotit, zda je lepší než 1Password, na který jsem přešel z těchto důvodů.

  1. LastPass byl v minulosti hacknut.
  2. Aplikace obsahuje spoustu bugů, pluginy nereágují, přemazávájí hesla a všechno komplikují.
  3. Nabízí více licencí v rámci rodinného předplatného.
  4. Je možné uložit vícero formátů souborů.

Pokud máte zájem o další články o bezpečnosti, nechte si je zasílat na email.

Kliknutím na tlačítko "Odebírat novinky" vyjadřujete souhlas s podmínkami.

Aktualizace: 10.2.2019